تبلیغات
فانوس سیس - مطالب آذر 1396

اعتیاد نسل امروز

 

تا دیروز اعتیا د معنی خاصی داشت و اکثرا شامل مواد مخدر می شد که کل بدن شخص معتاد را کم کم و به مرور زمان از بین می برد.

این نوع اعتیا د خطرناک بوده و هست ،چرا که با عث مختل شدن سیستم بدن در همه زمینه ها میشود، چه اختلال سیستم عصبی ، چه اختلال سیستم دفاعی و ....

امروزه و علی الخصوص در این چند سال اخیر نوعی ازاعتیاد به میان آمده که خیلی ها ، حتی بچه های زیر ده سال را هم گرفتار خود کرده و متاسفانه شدیدا در حال گسترش در بین خردسالان ، جوانان ، میانسالان و گاها در بین مسنها می باشد.

این اعتیاد همان اعتیاد به فضاهای مجازی و به قول معروف تلگرام و اینترنت می باشد که شدیدا باعث جدایی و دوری خانواده ها از هم شده است ، خانواده هایی که در یک خانه و زیر یک سقف زندگی می کنند ولی فقط جسمشان در کنار هم می باشد و هیچ ارتباط چشمی و کلامی هم در بینشان دیده نمی شود مگر برای موارد خیلی ضروری.

این هدیه و ارمغان تکنولوژی جدید به نسل امروزی هست که سبب شده در یک خانه 100 متری ، افراد یک خانه کیلومترها از هم دور باشند .شاید در ظاهر این حقیقت را نپذیریم ولی  هیچ یک از ما نمی توانیم این حقیقت را انکار کنیم که  گوشی های هوشمند امروزی و فضای مجازی سبب جدایی عاطفی بین اعضاء خانواده ها شده است.

تکنولوژی که باید در اختیار آسایش و راحتی انسان می بود ، امروزه تبدیل شده به ارباب انسانها و زمان و اراده انسان را بدست گرفته و عملا برده خود کرده است.

دیگر آن صمیمیت ها و محبتهای بین خانواده ها و فامیل ،آن رنگ و بوی قدیمی را ندارد و خیلی کم رنگ شده است.

وکاش میشد راهی برای بازگشت پیدا میشد.


موسی قیاسی سیستاریخ : پنجشنبه 16 آذر 1396 | 08:56 ب.ظ | نویسنده : م. ق.سیس | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • کمیاب98